SENIORÁTNY VÝLET DO ZÁDIELSKEJ TIESŇAVY

   A tak každý, kto počúva tieto moje slová a plní ich, bude sa podobať múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa lejak, prihnali sa vody, strhol sa víchor a oborili sa na ten dom, ale nezrútil sa, lebo mal základy na skale. No každý, kto počúva tieto moje slová a neplní ich, bude sa podobať na nerozumného muža, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa lejak, prihnali sa rieky, strhol sa víchor a oborili sa na ten dom a dom padol a jeho zrúcanina bola veľká.

                                                                                                        (Mt 7, 24 - 27)

   Pätnásteho septembra pod záštitou misijného referátu nášho seniorátu sa konal výlet do Zádielskej tiesňavy.

   Bol krásny štvrtkový deň, deň pracovného voľna a my sme sa vychystali na túru. V obci Zádiel sme najskôr navštívili miestny kostol, kde nám pán farár porozprával o jeho histórii. V kostole je orgán, ktorý zboru daroval gróf Andrássy, keď žil na hrade Krásna Hôrka. Po krátkom stíšení v kostole sme ešte plný síl nabrali smer cez tiesňavu. Cesta bola príjemná, bolo aj nad čím premýšľať. Aká je veľká sila Boha, aké sú silné a vysoké tie skaly a predsa je v nich život. Keď sa pozeráte na skalu a na nej rastie strom a hneď pod ňou tečie potok, vtedy nastane uvedomenie aký je Boh silný a mocný.

   Na konci tiesňavy sme sa rozhodovali, či pokračovať do kopca alebo sa otočiť a ísť napäť. Padlo rozhodnutie ideme ďalej cez kopec do obce Háj. Veď predsa to nebude také strašné. Vtedy sa začala tá pravá túra. Stúpanie do kopca dalo zabrať nielen deťom, ale aj starším. No zvládli sme to. Odmenou nám bol nádherný výhľad na celý Zádiel. Cesta z kopca už taká náročná nebola. V obci Háj poniektorým ešte ostali sily aj na návštevu Hájskych vodopádov. My sme sa boli pozrieť len na prvý. Snáď tie tri, ktoré sme nevideli, uvidíme na ďalšom výlete.
Aj na takomto výlete sa dá poznávať Pán Boh. Aký je veľký a mocný. Len viera, viera v Neho nám vo všetkom pomôže a len dom postavený na skale všetko vydrží.
                                                                                                            - Adela Sabovčíková -